Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

babanyo Kapı Haber Resim

Haber detayı:

Evimizdeki odaların büyüklükleri o odada vakit geçiren kişi sayısı ve gerçekleştirilen aktivitelere bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Banyolar, genellikle küçük hacimli odalar arasında yer alır. Eğer evinde banyo için ayrılan alan oldukça küçük ise, bu alanı düzenlerken birçok önemli noktayı göz önünde bulundurman gerekir. Biliyoruz ki doğru bir şekilde organize edilmiş küçük bir banyo, yanlış düzenlenmiş büyük bir banyodan çok daha işlevsel ve konforlu olabilir. Banyonu dekore ederken yardım alabileceğin çok sayıda ipucu, bu odayı daha etkili kullanmanı sağlayabilir.

Bu yazımızda, küçük banyonu nasıl işlevsel olarak yüksek performans sağlayacak bir alana çevirebileceğine dair ipuçlarını paylaştık.

  • BÜYÜK BİR AYNA KULLAN

Geniş ve büyük aynalar, küçük alanlarda genişlik illüzyonu yaratmak için etkili bir yoldur. Kullanacağın aynayı büyük modeller arasından tercih edersen daha ferah bir banyo elde edebilirsin. Bununla beraber bu ayna oda içerisinde daha fazla ışığı yansıtarak daha aydınlık bir atmosfer yakalamanı sağlayabilir.

  • FAYANSLARDAN YARARLAN

Banyonun duvarlarında açık renk ve göz yormayan fayanslar tercih ederek bu küçük ortamın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsin. Özellikle de bol miktarda ışık yansıtan parlak beyaz fayanslar, bu iş için oldukça uygun olabilir. Bunun yanı sıra, fayans tercihini ince uzun dikdörtgen biçiminde olanlardan yana kullanarak tavan yüksekliği illüzyonu yaratmanı da önerebiliriz. EKSTRA ALANLAR YARAT Küçük banyonda oluşturacağın kullanışlı alanlar ile banyoda bulunan eşyalarını çok daha etkili bir biçimde depolayabilirsin. İşlevsel duvar nişleri, açık ve gizli raf sistemleri tercih etmeyi düşünebilirsin. Böylelikle az miktarda boş alanı mümkün olduğunca efektif değerlendirebilirsin. Şampuan, duş jeli gibi şişeli ürünlerin banyo duvarlarında yer alan nişlere yerleştirilmesinin son derece modern bir dekorasyon trendi olduğunu da hatırlatmak isteriz.

  • LAVABO TEZGAHINI GENİŞLET

Çift lavabolu banyo tezgahları kalabalık aileler için oldukça kullanışlıdır ancak küçük banyolarda çift lavabolu tezgahların yerleşebileceği miktarda boş alan olmayabilir. Bunun yerine normalden uzun biçimde tasarlanmış banyo tezgahları, azımsanamayacak ölçüde ekstra alan yaratmayı sağlayabilir. Uzun tezgah ile elde edilen geniş alan sayesinde ayna karşısında iki kişi rahatlıkla hazırlanabilir, bu alana banyo eşyaları ve dekoratif ürünler de yerleştirilebilir.

  • DUVARA MONTE DOLAPLAR TERCİH EDİN

Duvara monte edilen banyo dolapları, zeminde yer kaplamadığı için banyoyu olduğundan geniş gösterir. Ayrıca daha modern ve hafif bir görünüme sahiptir. Küçük banyo tasarımları için oldukça kullanışlı olan asma banyo dolapları arasından banyonuz için en uygun boyut ve modelleri Babanyo’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

  • YUVARLAK HATLAR TERCİH EDİN

Küçük banyo tasarımları için mobilya seçerken köşeli mobilyalar yerine yuvarlak hatlardan yararlanın. Böylece hem dar alanda hareketiniz kolaylaşır hem de banyonuz olduğundan geniş görünür.

Daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın! 

Instagram

Youtube